3 Mart 2013 Pazar

Koni çiçeği faydaları nelerdir?

Dünya genelinde büyük bir öneme sahip olan koni çiçeği, kuru toprağı ve ormanlık alanları seven, doğal olarak kendiliğinden yetişen ve uzun yıllar boyunca yeşil kalabilen şifalı bitkiler arasındadır. Alternatif tıbbın en etkili bitkilerinden biri olan koni çiçeğinin yararlarını siz değerli misafirlerimiz için paylaşıyoruz:


Koni çiçeği bilhassa da kış aylarında soğuk algınlığı ve grip için çok yararlı bir bitkidir. İhtiva ettiği mikrop ve bakteri öldürücü maddeler sayesinde hastalıklara karşı daha büyük bir koruma gösterir ve bağışıklık sisteminin kötü etkilenmesini engeller. Koni çiçeği aynı zamanda soğuk algınlığı ve grip hastalıklarının sonucu husule gelen belirtilerinde hafif bir şekilde atlatılmasını sağlar.üst solunum yolu enfeksiyonlarından olan sünizit hastalığının da tedavisini sağlar.


Koni çiçeğinin sağlığa olan faydaları arasında aynı zamanda tüm bulaşıcı hastalıkların tedavisini sağlaması da yer almaktadır. Bulaşıcı hastalığı bulunan koni çiçeğini güvenli bir şekilde düzenli olarak kullanabilir. Romatizmal artrit ve alerji gibi bağışıklık sistemi düzensizliklerinde de etki göstermektedir.


Koni çiçeği faydaları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder